ROZKVETLÉ JARO

01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
07.JPG
08.JPG
09.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
MAGICKÉ KOUZLO DRUIDSKÝCH RITUÁLŮ
 
S propojováním hlavních směrů - severu, jihu, východu a západu - s hlavními silami univerza - země voda, vzduch a oheň - se setkáváme třikrát. Poprvé při zřizování posvátného prostoru v přírodě, podruhé při sestavování rituálu jako celku a potřetí při skládání jednotlivých rituálních formulích a při jejich samotném provedení. Ale je tu také hledisko časové - osm keltských svátků rovnoměrně rozložených na kole roku.

Rituální kruh a kolo roku se při naší práci překrývají a mění se v kruh jeden. Dochází k propojení jednotlivých směrů (světových stran), sil univerza (energie uvýše vedených přírodních živlů) a času (osm festivalů během jednoho otočení kola roku). Všechny tyto aspekty jsou v naprostém souladu a jsou vodítkem pro zařazování dalších asociací, které rozšiřují působnost směrů a jejich energií. Tyto aspekty zapracováváme do rituálního kruhu a do rituálu samotného formou symbolů, které ožívají při naší duchovní práci.

Propojení místa a času nás přivádí do čtyřrozměrného světa, do časoprostoru. Posvátný prostor, který zřizujeme pro účely druidského praktikování, je naším budoucím časoprostorem. Schopnost druida vytvořit rituální kruh a vnímat všechny jeho aspekty v průběhu irtuálu patří k základům naší práce.

Správně provedený rituál má velkou sílu a funkčnost. Je nadčasový magický a naplňující.

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one