19.JPG
20.JPG
21.JPG
JAROSLAVA KARPÍŠKOVÁ


autorka následujících knížek vydaných v nakladatelství MALVERN
 
OGHAM, cesta vroubená příběhy stromů
SURVIVAL, škola meditativního běhuPřeklady
Několik knih s druidskou tématikou pro nakladatelství Fontána
UNDINY od Williama R. Mistelle pro nakladatelství Malvern
česká verze studia OBOD


 
OGHAM
cesta vroubená příběhy stromů


 
OGHAM je dávný dorozumívací systém. Podobně jako písmo starých Mayů, starých Egypťanů nebo severské runy, musí být zkoumán v kontextu s místem a s životem společnosti, kde vznikl. Ogham vytvořili dávní druidové, kněžský řád keltské společnosti. Ta žila v těsném sepjetí s přírodou, a na ní je také založen celý tento sofistikovaný systém.
Tajemnou abecedu vám přibližujeme krok za krokem, nebo, chcete-li, strom za stromem. Dávný systém se vynořuje z mlhy zapomnění jako cesta, po které putuje mladá druidka. Dávná tajemství vyplouvají na povrch v magických vizích a příbězích vyprávěných duchem lesa a duchem jednotlivých stromů, které vroubí cestu naší krajinou, po které kdysi Keltové mířili na západ.
 
SURVIVAL
škola meditativního běhu


 
K napsání této knížky mě inspiroval běhající mnich Sakyong Miphan. Ale zatímco Sakyong je v první řadě mnich, a teprve potom běžec, já jsem byla nejprve řadu let běžkyní, a teprve "na stará kolena" se začala zajímat o duchovní cesty a o duchovní rozměr běžeckého sportu. Kromě běžných tratí se knížka zabývá distancemi delšími než maraton, kterým říkáme ULTRAMARATONY. Na Západě je často nazývají SURVIVAL - přežití. 
štědřenec-m.JPG
růže.JPG
magická jabloň-m.JPG
PROČ AIRMID?
 
Airmid je postava z keltské báje. Je to bylinářka staré doby, která hledá ztracenou moudrost z volné přírody. Ta byla bohužel v důsledku nerozvážnosti ztracena. Cesta druidů je převážně keltská a předkřesťanská. Stejně jako Airmid, snaží se dnešní druidové znovu objevovat a přivádět do světa vědomosti dávných druidů, které odvál čas.
 
Cesta druida je založena na poznávání volné přírody. Učíme se vnímat stromy a keře, poslouchat ptáky, pozorovat zvířata, rostliny, kameny a hvězdy, poznáváme jejich energii a ducha, a to prostřednictvím druidských rituálů, jejichž nedílnou součástí je tichá komunikace s nejvyšší silou propojující veškerý život. Důležitým prostředkem našeho zkoumání jsou toulky přírodou či meditativní běh, kdy vstřebáváme sílu všehomíru a příroda k nám hovoří vnitřní cestou.
Další informace na:

www.druidoveavronelle.wz.cz.
Obsahují celou řadu článků na druidské téma. Stránky mají devět záložek a pod každou z nich se skrývá devět nebo více podstránek. Tento systém je založen na posvátných číslech dávných druidů tři a devět. Formát stránek je sice starší, ale web je pravidelně aktualizován.

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one