19.JPG
20.JPG
21.JPG
JAROSLAVA KARPÍŠKOVÁ,
BRNO


 
Než jsem se dostala k výcviku druida, vystřídala jsem několik duchovních směrů a skupin. Meditativní běh přírodou v okolí brněnské přehrady ve mně vzbudil zájem o duchovní cestu. Jako členka týmu Sri Chinmoye jsem běhala ultramaratony, které jeho žáci pořádali. Tím jsem navázala na předchozí běžeckou kariéru. Hlubší zájem o duchovní praktikování mě opakovaně přiváděl do klášterů theravádového buddhismu v Anglii, kde jsem na meditativním pobytu v ústraní (tzv. retreat) došla k tomu, jakou cestu vlastně hledám.
 
Výcvik druida jsem absolvovala u Společenství bardů, ovatů a druidů v devadesátých letech. Od roku 2001 vedu naše zájemce o toto studium. Připravila jsem pro ně českou verzi obsáhlých studijních materiálů zaměřených na druidské praktikování. Zařazuji do nich navíc také zkušenosti, příspěvky a projekty českých druidů.

Kromě překladu kurzů OBOD zahrnuje moje překladatelská činnost překlady knih s druidskou, šamanskou a hermetickou tématikou. Mými oblíbenými autory jsou Philip Carr-Gomm, od kterého jsem přeložila čtyři knihy, domorodý američan Wa-Na-Nee-Che (dvě knihy), dále John Matthews, Colin Murray a další. Tyto knihy vyšly v olomouckém nakladatelství Fontána. Dlouho očekávaná knížka UNDINY od Williama R. Mistele vyšla letos v nakladatelství MALVERN.
štědřenec-m.JPG
růže.JPG
magická jabloň-m.JPG
PROČ AIRMID?
 
Airmid je postava z keltské báje. Je to bylinářka staré doby, která hledá ztracenou moudrost z volné přírody. Ta byla bohužel v důsledku nerozvážnosti ztracena. Cesta druidů je převážně keltská a předkřesťanská. Stejně jako Airmid, snaží se dnešní druidové znovu objevovat a přivádět do světa vědomosti dávných druidů, které odvál čas.
 
Cesta druida je založena na poznávání volné přírody. Učíme se vnímat stromy a keře, poslouchat ptáky, pozorovat zvířata, rostliny, kameny a hvězdy, poznáváme jejich energii a ducha, a to prostřednictvím druidských rituálů, jejichž nedílnou součástí je tichá komunikace s nejvyšší silou propojující veškerý život. Důležitým prostředkem našeho zkoumání jsou toulky přírodou či meditativní běh, kdy vstřebáváme sílu všehomíru a příroda k nám hovoří vnitřní cestou.
Další informace na:

www.druidoveavronelle.wz.cz.
Obsahují celou řadu článků na druidské téma. Stránky mají devět záložek a pod každou z nich se skrývá devět nebo více podstránek. Tento systém je založen na posvátných číslech dávných druidů tři a devět.Tyto stránky jsou sice starší, ale bývají aktualizovány.

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one