19.JPG
20.JPG
21.JPG
JAROSLAVA KARPÍŠKOVÁ,
BRNO


 
Než jsem se dostala k výcviku druida, vystřídala jsem několik duchovních směrů a skupin. Meditativní běh přírodou v okolí brněnské přehrady ve mně vzbudil zájem o duchovní cestu. Jako členka týmu Sri Chinmoye jsem se účastnila běhů  které tato skupina pořádala. Hlubší zájem o duchovní praktikování mě opakovaně přiváděl do klášterů theravádového buddhismu v Anglii, ale nakonec jsem se rozhodla pro cestu druidů.
 
Výcvik druida jsem absolvovala u Společenství bardů, ovatů a druidů v devadesátých letech. Následně jsem připravila českou verzi těchto studijních materiálů pro naše studenty. Bohužel o tento typ studia u nás nebyl zájem.

Kromě kurzů OBOD zahrnuje moje překladatelská činnost knihy s druidskou, šamanskou a hermetickou tématikou. Mými oblíbenými autory jsou Philip Carr-Gomm, domorodý američan Wa-Na-Nee-Che, dále John Matthews, Colin Murray a další. Tyto knihy vyšly v olomouckém nakladatelství Fontána. Knížka UNDINES od Williama R. Mistele vyšla v nakladatelství MALVERN v roce 2017.

Následně jsem se pustila do vlastního psaní. V nejbližší době má u nakladatelství MALVERN vyjít moje první knížka OGHAM, cesta vroubená příběhy stromů.

 
štědřenec-m.JPG
růže.JPG
magická jabloň-m.JPG
PROČ AIRMID?
 
Airmid je postava z keltské báje. Je to bylinářka staré doby, která hledá ztracenou moudrost z volné přírody. Ta byla bohužel v důsledku nerozvážnosti ztracena. Cesta druidů je převážně keltská a předkřesťanská. Stejně jako Airmid, snaží se dnešní druidové znovu objevovat a přivádět do světa vědomosti dávných druidů, které odvál čas.
 
Cesta druida je založena na poznávání volné přírody. Učíme se vnímat stromy a keře, poslouchat ptáky, pozorovat zvířata, rostliny, kameny a hvězdy, poznáváme jejich energii a ducha, a to prostřednictvím druidských rituálů, jejichž nedílnou součástí je tichá komunikace s nejvyšší silou propojující veškerý život. Důležitým prostředkem našeho zkoumání jsou toulky přírodou či meditativní běh, kdy vstřebáváme sílu všehomíru a příroda k nám hovoří vnitřní cestou.
Další informace na:

www.druidoveavronelle.wz.cz.
Obsahují celou řadu článků na druidské téma. Stránky mají devět záložek a pod každou z nich se skrývá devět nebo více podstránek. Tento systém je založen na posvátných číslech dávných druidů tři a devět. Formát stránek je sice starší, ale web je pravidelně aktualizován.

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one